» » » آموزش فتوشاپ - فصل اول - درس پنجم: آشنایی با محیط فتوشاپ

آموزش فتوشاپ - فصل اول - درس پنجم: آشنایی با محیط فتوشاپ

موضوع: آموزش / آموزش فتوشاپ | توسط: kook | در تاریخ: 16-08-1392, 17:42 | بازدیدها: 2350

آموزش فتوشاپ - فصل اول - درس پنجم: آشنایی با محیط فتوشاپ

سلام دوستان!

 

در جلسات پیشین مقدماتی رو خدمت شما دوستان عزیز مطرح نمودیم ، امیدوارم مطالب رو به خوبی پیگیری کره باشین. از این جلسه رسما وارد محیط فتوشاپ میشیم و انتظار میره که جلسات رو به خوبی تمرین کنین. خوب میریم سراغ محیط فتوشاپ …در اولین اجرای نرم افزار فتوشاپ و در نگاه اول به چندین پنجره برخورد می نمایید و ممکن است برایتان مبهم باشد که این امریست طبیعی! در این جلسه قصد بنده  معرفی پنجره ها و محیط کلی فتوشاپ می باشد.

 

 

 

 

 

در اولین اجرای نرم افزار محیطی شبیه به محیط تصویر فوق می بینید.اکنون شما در محیط نرم افزار فتوشاپ قرار دارید. می خواهیم بصورت خلاصه به بررسی قسمت های مختلف آن بپردازیم.

 

 

 

اولین قسمت که در تصویر فوق مشاهده می گردد، منوی اصلی برنامه می باشد که توسط آن می توانید دستورات مختلفی را به نرم افزار بدهید.

 

لیستی از ابزارهای اصلی فتوشاپ را در سمت چپ تصویر ذیل می بینید که در فصول بعدی به تشریح با آنها آشنا خواهید شد و کاربرد هر یک را فرا خواهید گرفت.

 

 

زمانی که ابزاری را از لیست ابزارها انتخاب می کنید مشخصات آن ابزار در قسمت بالای نرم افزار ( که با خط قرمز نشان داده شده است) فعال می گردد :

 

 

 

چنانچه بخواهید جعبه ابزار فتوشاپ را بطور دیگری نمایش دهیدبایستی بروی فلش کوچک که در تصویر زیر نشان داده شده کلیک کنید و همچنین برای برگشت به حالت اولیه مجددا بروی همان فلش کوچک کلیک نمایید :

 

 

در ادامه می خواهیم به بررسی منوی اصلی برنامه ( سمت راست ) که در اول آموزش بدان اشاره شد بپردازیم ، و تصایری را در برنامه فراخوانی کنیم، بروی منوی فایل کلیک کنید و سپس گزینه Open را کلیک نمایید :

 

 

در پنجره باز شده شما میتوانید تصاویری را که میخواهید انتخاب و در برنامه باز کنید، برای انتخاب یک فایل کافیست بروی نام آن یک بار کلیک کرده و سپس دکمه Open را کلیک کنید(۱) . همچنین برای انتخاب چندین فایل به طور همزمان شما میتوانید در روش اول با کشیدن موس و تشکیل یک کادر قرمز تصاویری که در درون کادر قرار میگیرند را باز نمایید (۲) یا اینکه کلید Ctrl را نگه داشته و سپس تک تک تصاویر موردنظر را کلیک کرده و پس از انتخاب همه آنها دکمه Open را بزنید (۳) :

 

 

مشاهده می کنید تمامی فایل های مورد نظر در برنامه باز شده و بصورت برگه هایی که با کادر قرمز رنگ مشخص شده است نمایش داده شده اند. اگر رو ی عنوان هر فایل کلیک کنید آن فایل نمایش داده می شود و تیتر آن به رنگ خاکستری کم رنگ در می آید. همچنین شما میتوانید با کلید های ترکیبی Ctrl + Tab بین پنجره هایی که در برنامه باز کرده اید حرکت نمایید ، لازم به ذکر است چنانچه بخواهید عکس این عمل را انجام دهید یعنی حرکت رو به عقب در بین پنجره ها ، بایستی کلیدهای ترکیبی Ctrl + Shift + Tab را بفشارید:

 

 

خوب امیدوارم از این جلسه هم استفاده برده و الان یک دید کلی نسبت به ترم افزار پیدا کرده باشین. در جلسه بعدی به نخوه نمایش و ذخیره سازی فایل ها در فتوشاپ می پردازیم ، پس همراه ما باشید …

جلسه آموزش : آموزش فتوشاپ - فصل اول - درس پنجم: آشنایی با محیط فتوشاپ

سطح آموزش : مقدماتی

منبع : www.rabinweb.ir (رابین وب) - مدرس : حسین رحیم پور

تگهای مطلب: آموزش, آموزش فتوشاپ
اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
مطالب پیشنهادی
ارسال شده در : 31 شهریور 1393
قالب تک صفحه ای کوک دیزاین 10.3
ارسال شده در : 09 آبان 1393
بنر محرم با کیفیت بالا